Projektu vadības programmas

Kādas ir populārākās projektu vadības programmas? Kādi ir to plusi un mīnusi?
Cik tās ir piemērotas lieliem vai mazākiem kolektīviem? Kādas funkcijas tām ir pieejamas un kādas vajadzības tās nodrošina?

Itero ir sagatavojis pārskatu par Latvijā pazīstamiem projektu vadības rīkiem. Kādas tad ir populārākās projektu vadības programmas? Saraksts ir veidots, vadoties pēc šo projektu vadības programmu popularitātes un atpazīstamības Latvijā.

  1. Asana (https://asana.com/) – Viens no senākajiem Latvijā pieejamiem un populārākajiem projektu vadības risinājumiem ar ērtu lietotāja saskarni un iebūvētām iespējām sadarbībai starp projekta dalībniekiem. Ir pieejamas integrācijas iespējas. Iespējams, nederēs tiem, kas meklē kaut ko izteikti vienkāršu un bez maksas.
  2. Trello (https://trello.com/) – Populārākais rīks iesācējiem. Vizuāls projekta vadības rīks ar kartiņām, kas tiek pārvietotas starp projekta dalībniekiem. Neskatoties uz to, ka ir īstenota Kanban veida metodika, trūkst pārskatāmības par to, kurš ko un kad ir izdarījis. Ērti deleģēt uzdevumus.
  3. Monday.com (https://monday.com/) – Pēdējā laikā visai daudz reklāmās internetā pieminēts vizuāli pievilcīgs rīks, kam ir pieejamas dažādas veidnes un integrācijas iespējas ar citiem risinājumiem.
  4. Basecamp (https://basecamp.com/) – Viens no pirmajiem pamatīgākiem risinājumiem Latvijas tirgū nu dala savu popularitāti ar vieglāk lietojamiem rīkiem. Platforma ir iestrādājusi veiksmīgu komunikācijas moduli starp projekta dalībniekiem un piedāvā jau nobriedušu centralizētu platformu ar komandas diskusijām.
  5. Wrike (https://www.wrike.com/) – Salīdzinošs jaunpienācējs, kas liek uzsvaru uz laika uzskaiti, darba plūsmu optimizāciju un standartizēšanu. Savādāks, varbūt neietrastāks, bet savs klients noteikti atradīsies.
  6. Smartsheet (https://www.smartsheet.com/) – Šis būs risinājums tiem, kam patīk Ekselis, jo visa lietotāja saskarne ir uzbūvēta tādā kā tabulu veidā. Varbūt nav pārāk radoši, bet ir iebūvētas automatizācijas iespējas un ir pieejamas arī integrācijas iespējas.
  7. Jira (https://www.atlassian.com/software/jira) – Noklusējuma opcija visiem uzņēmumiem, kas strādā IT sektorā, jo īpaši programmēšanas uzņēmumiem. Stiprā puse ir darba plūsmas un precīzi komentēti darba uzdevumi. Ietver problēmu pieteikumu, kļūdu reģistru un citas iespējas.
  8. Scoro (https://www.scoro.com) – Klientu un projektu vadības programma prasīgiem uzņēmumiem, kas nodrošina komandas darba plānošanu projekta izpildei budžeta ietvaros. Ir gan integrācijas iespējas, gan darba laika uzskaite, gan pieejamo resursu limiti, gan vizuāls pārskats ar Ganta diagrammu.

Šie ir piemēri sistēmām, kas tiek izmantotas arī Latvijā. Ja esat neliels kolektīvs un iesācēji, iespējams, jums pietiks ar Trello vai koplietotu Excel failu. Ja esat augstas detalizācijas pakāpes piekritēji, izmēģiniet Jira vai Basecamp. Ja esat radošā biznesā un patīk domāt “lielās kategorijās”, tad varētu izskatīt Asana.

Katrai no šīm sistēmām ir savas priekšrocības un savi trūkumi. Taču arī jūsu uzņēmums augs un programmas var augt līdz ar jums līdz kādam brīdim. Kad šis brīdis ir garām, ir jāmeklē nākamā, nopietnāka sistēma. Te būs aktuāls jautājums par datu migrāciju.

No iepriekšminētajām sistēmām Latvijā klientu atbalstu un apmācības, iespējams, jūs nesaņemsiet nevienai no tām. Liela daļa ir gana vienkāršas un domātas, lai jūs paši tiktu galā. Taču ir izņēmumi, piemēram, Scoro, kam ir klientu atbalsts latviešu valodā.

Ja jūs meklējat risinājumu, kam ir pieejams vietējais serviss, procesu pielāgošana jūsu uzņēmuma vajadzībām un apmācības, mēs piedāvājam iepazīties ar Scoro sistēmu, kurai ir ļoti spējīgs projektu vadības risinājums, kas bez darbu deleģēšanas, laika uzskaites, piedāvā arī tādas ekstras kā atskaites, finanšu pārskatus, resursu vadību un Ganta diagrammu. Uzziniet vairāk par Scoro projektu vadības rīku.

Ko meklē nelielas komandas?

Mazi kolektīvi meklē kaut ko vienkāršu. Pamata funkcijas ir: darba uzdevumu saraksts, deleģēšana un atzīmēšana, ka uzdevums ir izpildīts. Šajā ziņā labs sākums ir jau iepriekš pieminētais Trello, kas noderēs kā kāzu plānošanai, tā nelieliem projektiem. Šajā gadījumā maza nozīme ir kopainas neesamībai vai laika uzskaitei. Laiks nav nauda, bet svarīgs ir tas, ka ir nozīmēti atbildīgie un ir gala termiņš, kam visi iesaistītie gatavojas. Sistēmai ir jāspēj parādīt, kas vēl ir jāizdara un atskaites nav svarīgas, ja vispār ir pieejamas.

Ko meklē lielāki uzņēmumi?

Uzņēmumi meklē projektu vadības programmatūru, kas nodrošina tādus līdzekļus kā uzdevumu pārvaldība, laika izsekošana, komandas sadarbība, budžeta izsekošana un resursu pārvaldība. Viņi vēlas programmatūru, kas ir pielāgojama un integrējama ar viņu esošajiem rīkiem. Turklāt uzņēmumi novērtē programmatūru, kurai ir lietotājam draudzīgs interfeiss, tā ir viegli mērogojama un nodrošina reāllaika datu analīzi un ziņošanu. Visbeidzot, drošība un datu aizsardzība ir svarīgi faktori, ko uzņēmumi meklē projektu vadības programmatūrā.

Te vietā būs jautājums – cik lieli mēs esam? Ko mēs meklējam, kādas funkcijas mums ir nepieciešamas?

Itero piedāvā konsultācijas klātienē vai attālināti Teams vai Zoom sesijā parādot sistēmu ar demo datiem, kā strādā projektu vadības programma. Scoro ir domāts vismaz 5 cilvēku kolektīvam un jums ir jābūt gataviem, ka par labu programmu pretī saņemsiet kaut nelielu, bet ikmēneša rēķinu. Sazinieties ar mums, mēs palīdzēsim jums novērtēt, vai programma ir piemērota jūsu vajadzībām.